Жоден інший орган не отримує стільки уваги, як шкіра. Ринок косметики та БАДів для гарної шкіри процвітає! Німці витрачають кілька мільярдів євро на рік, щоб покращити зовнішній вигляд своєї шкіри та зберегти її пружною і гладкою. Щоб зберегти бездоганну шкіру, сяючий колір обличчя і молодий вигляд, ми сприйнятливі до всіляких кремів, лосьйонів та масок, які зменшують наші зморшки та вирівнюють недосконалості.

У той же час до шкіри пред'являється багато вимог. Це наш найбільший орган тіла, який має найтісніший контакт із зовнішнім світом і виконує життєво важливі функції. Він захищає організм від надмірного сонця, холоду і радіації, від пересихання і перегріву. Це одночасно орган дихання і виділення. Шкіра виявляє і знищує шкідливі мікроорганізми, які намагаються потрапити в організм.

ШКІРА – ОБОРОННИЙ БАСТІОН

Щоб впоратися з усіма цими завданнями, потрібна потужна система захисту.

Отже, шкіра складається з трьох взаємопов’язаних шарів:
- зовнішнього шару або епідермісу, який захищає від навколишнього середовища, < br >- дерми, яка постачає шкіру поживними речовинами через кровоносні та лімфатичні судини, і < br >- підшкірного шару сполучної тканини, який діє як накопичувач тепла та енергії.

Крім того, шкіра оточена захисною кислотною мантією. Вона утворена власними кислотними речовинами організму, такими як піт, шкірне сало та рогові клітини. Неушкоджена захисна кислотна «мантія» може захистити шкіру від мікроорганізмів, а також від негативного впливу навколишнього середовища. Тому на шкірі необхідно постійно підтримувати слабокисле значення pH приблизно від 5,5 до 5,7.

За допомогою різноманітних засобів по догляду за шкірою люди хочуть підтримувати шкіру та сприяти свіжому, сяючому кольору обличчя. Але, на жаль, багато засобів для догляду за шкірою містять хімічні речовини, такі як консерванти та ароматизатори або пом’якшувачі, які напроти дратують шкіру та завдають шкоди, а не підтримують природну захисну кислотну мантію.

СПРАВЖНЯ КРАСА ЙДЕ ЗСЕРЕДИНИ

Наш спосіб життя – мало сну, стреси та нездорова їжа – залишає сліди на нашій шкірі.

Важливість харчування для здоров’я шкіри та її старіння довгий час недооцінювалася. Крім того, вирішальний вплив кишківника на здоров’я шкіри також був недооцінений.

Шкіра і кишківник дуже тісно пов’язані між собою, хоча на перший погляд зовсім різні органи. Шкіра підтримує дуже тісний контакт з усіма слизовими оболонками тіла, включаючи травний тракт, через кров і лімфатичну системи. Тому часто проблеми з кишківником відображаються на шкірі і роблять її жовтою й блідою, або навіть проявляються різними запаленнями.

Якщо ви хочете успішно підтримувати свою шкіру здоровою, ви повинні приділяти таку ж увагу своєму харчуванню і стану кишківника, як і безпосередньо шкірі.

Креми і лосьйони нічого не можуть зробити для здоров'я кишківника. Тому оптимальним доглядом є здорове, різноманітне харчування. У здоровому кишківнику є безліч різних бактерій. Хороші й корисні та патогенні штами бактерій живуть у певних налаштованих відносинах один з одним. Щоб це було саме так, потрібне здорове харчування: багате клітковиною, яке забезпечує достатню кількість речовин вторинного плану та протизапальних омега-3 жирних кислот.

Сучасні дослідження чітко показують, що саме харчові волокна, яких багато в цільному зерні, овочах або бобових, є ідеальною «їжею» для кишкових бактерій завдяки своєму стійкому крохмалю. Кишкові бактерії люблять харчові волокна і, переробляючи їх, виробляють цінні коротколанцюгові жирні кислоти – масляну кислоту та пропіонову кислоту – які служать джерелом енергії для клітин кишківника та мають протизапальну дію, якою скористується шкіра.

Вторинні рослинні речовини, такі як поліфеноли, можуть бути використані нашим організмом лише за допомогою кишкових бактерій. Це особливо важливо для шкіри, оскільки поліфеноли мають сильну антиоксидантну дію і можуть поглинати і перетворювати вільні радикали, які виробляються в організмі та сприяють старінню шкіри.

Кишкові бактерії також виробляють вітаміни, ферменти і речовини, які можуть протидіяти процесам старіння.

Тому якомога ширша колонізація бактерій у кишечнику є більш ніж бажаною. Це гарантує, що кишківник добре живиться, а кишкові клітини оптимально живляться, і, таким чином, кишківник може виконувати своє завдання по всмоктуванню цінних поживних речовин, таких як білок, цинк, кремнієва кислота та вітаміни групи В, які необхідні для здорової, сяючої шкіри.

ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ТА КИШЕЧНИКОМ ЗСЕРЕДИНИ

Вторинні рослинні речовини, які у великій кількості містяться в свіжих фруктах, овочах, травах і бобових, забезпечують процвітання і розмноження кишкових бактерій, що сприяють здоров’ю кишківника. Вони мають бути оброблені кишковими бактеріями, щоб змогти потрапити в кров через клітини кишківника. Згідно з дослідженнями, потрапляючи в кров, ці речовини захищають шкіру від окисного стресу, тобто від вільних радикалів, що утворюються внаслідок забруднення навколишнього середовища, нікотину, метаболічних процесів або занадто інтенсивних УФ-променів.

Крім того, красива шкіра та здоровий кишківник також потребують високоякісного білка, вітамінів групи В, вітаміну С, вітаміну А і цинку для побудови слизових оболонок, сполучених тканин та колагену, а також для їх регенерації. Ці окремі будівельні блоки містяться в різноманітних натуральних продуктах харчування.

ВИСНОВОК:

Кожен, хто хоче щось зробити для своєї шкіри, а також для свого кишківника, – чи то через хворобу, чи то з чисто косметичних причин, – повинен бути готовий до того, що зміни через харчування не відбуваються за одну ніч. Це тривалий процес, але у ньому обов’язково буде винагорода.

Збалансоване харчування, яке практикується в програмі харчування Metabolic Balance, багате «підсилювачами» для здоров’я шкіри, такими як достатня кількість овочів, бобових, фруктів, рідини у вигляді води, що є основою для оптимального догляду за шкірою.

Крім того, ні в якому разі не варто економити на жирі й не звертати уваги на чутки про те, що харчування, багате жиром, призводить до пошкодження шкіри! Продукти, багаті поліненасиченими жирними кислотами, такі як високоякісні рослинні олії, горіхи та насіння або жирна риба, забезпечують гнучкі та податливі клітинні стінки, які легше поглинають поживні речовини, а також вивільняють продукти метаболізму. Крім того, омега-3 жирні кислоти мають протизапальну дію, що приносить користь як кишківнику, так і шкірі.

ДЖЕРЕЛА:

  1. Cosgrove, M.C. et al.: „Dietary intakes and skin-aging appearance among middle-aged American women“. American Journal of Clinical Nutrition, Vol 86, Nr. 4, 1225-1231, October 2007
  2. Miyake,Y. et al.: Consumption of vegetables, fruit, and antioxidants during pregnancy and wheeze and eczema in infants”
  3. Wolters, M.: Diet and Psoriasis: Experimental data and clinical relevance. Br J Dermatol 153: 706-14, 2005
  4. Papanga, G., Miller, N., Rice-Evans, C.A.: The polyphenolic content of fruit and vegetable and their antioxidant activity. What does a serving constitute? Free Radic. Res, 30, S.152-163, 1999