У 2010 році було проведено масштабне рандомізоване контрольоване дослідження, яке порівнювало шість методик, що впливають на життєдіяльність організму і метаболізм. Це дослідження мало надати докази ефективності ряду програм з контролю ваги в ланці первинної допомоги.

В дослідженні брали участь наступні методики:

Результати цього дослідження були опубліковані в "British Medical Journal" (Jolly, Kate et al. BMJ, 2011, 343; d6.500 "Comparison of range of commercial or primary care led weight reduction programmes").

Також у 2010 році було проведено незалежне дослідження ефективності програми Metabolic Balance®, результат якого був опублікований у всесвітньо відомому "Journal of Nutrition and Metabolism" німецьким Інститутом Hochrhein-Institut (HRI) (Meffert, C. Gerdes, N., Journal of Nutrition and Metabolism, 2010, Article ID 197656, "Program Adherence and Effectiveness of a Commercial Nutrition Program: The Metabolic Balance Study"). Для того, щоб забезпечити незалежність дослідження, його дизайн був розроблений таким чином, щоб компанія Metabolic Balance GmbH & Co. жодним чином не могла вплинути на збір, оцінку та інтерпретацію даних.

З всіх досліджуваних програм тільки Metabolic Balance® відповідала міжнародному критерію, необхідному для визнання довгострокового успіху таких програм, а саме:

50 % учасників дослідження
повинні були зменшити свою вагу принаймні на 5 % від початкової
і зберегти результат протягом 1 року.

За допомогою Metabolic Balance® 62,5 % учасників виконали цю вимогу. У 31,1 % зниження ваги склало навіть понад 10 % і залишалося стабільним протягом 1 року!

Результати дослідження впевнено підтверджують ефективність програми Metabolic Balance® і доводять, що наша концепція харчування позитивно впливає на якість життя, що обумовлена здоров'ям, лабораторні показники та корекцію ваги учасників.

Подальші дослідження підводять до такого ж висновку і підкреслюють результативність і тривалий ефект методу (Dr. Nikolaus Gerdes  /  Dr. med. Helmut B. Retzek, Хіндаві).